Dydaktyka cyfrowa w praktyce akademickiej

Szanowni Państwo,

ze względu na duże zainteresowanie programem „Dydaktyka cyfrowa w praktyce akademickiej", Instytutu Innowacyjnej Edukacji przygotował  kilka propozycji rozwojowych, ukierunkowanych na konkretne platformy do prowadzenia zajęć zdalnych. Biorąc pod uwagę zdobyte doświadczenie i potrzeby uczelni, proponują kilka alternatywnych tematów i terminów szkoleniowych ukierunkowanych na konkretne rozwiązania cyfrowe:

• „Dydaktyka cyfrowa w praktyce akademickiej w oparciu o MS Teams" – warsztaty praktyczne z wykorzystania narzędzi cyfrowych do planowania i realizacji zajęć, a także weryfikowania podstępów nauczania w oparciu o platformę MS Teams. Szkolenie jednodniowe w formule online. Dostępny termin: 18.09.2020 Link do zapisówProgram szkolenia.
  • „Dydaktyka cyfrowa w praktyce akademickiej w oparciu o GSuite" – warsztaty praktyczne z wykorzystania narzędzi cyfrowych do planowania i realizacji zajęć, a także weryfikowania podstępów nauczania w oparciu o platformę GSuite oraz narzędzia Google. Szkolenie jednodniowe w formule online. Dostępny termin: 25.09.2020 Link do zapisówProgram szkolenia.
  • „Dydaktyka cyfrowa w praktyce akademickiej  - przegląd dostępnych platform i narzędzi" - warsztaty praktyczne z wykorzystania narzędzi cyfrowych do planowania i realizacji zajęć, a także weryfikowania podstępów nauczania w oparciu o dostępne platformy do zdalnej edukacji. Szkolenie jednodniowe w formule online. Dostępny termin: 22.09.2020 Link do zapisówProgram szkolenia.

Programy szkoleń zostały stworzone przez IIE we współpracy z ekspertami z Uniwersytetu Otwartego przy Uniwersytecie Śląskim, zebrały już wiele rekomendacji oraz pozytywnych opinii, z którymi można się zapoznać na naszej stronie

Każdy z proponowanych przez programów jest również dostępny w formie dedykowanej dla danej Uczelni.
Szkolenia odbywają się na miejscu lub formie online, w dogodnym terminie, grupa może liczyć wówczas maksymalnie 24 osoby, a koszt ustalany jest indywidualnie z koordynatorem Uczelni.

Transformacja edukacji ze stacjonarnej do online zaskoczyła wielu z nas. Zarówno dydaktycy, jak i studenci wiedzą, że nie jest to łatwy proces, dlatego pragniemy podzielić się z Państwem naszym doświadczeniem, które zbudowaliśmy współpracując z British Columbia Institute of Technology w Vancouver, w ramach metodologii Flip Blended. Dzięki temu, że metodologia Flip Blended jest praktykowana na tej kanadyjskiej uczelni, systemowe przejście z edukacji stacjonarnej do online odbyło się płynnie w niespełna tydzień.

Czym jest Flip Blended?

To swego rodzaju hybryda dwóch podejść do edukacji: Blended Learning oraz Flipped Classroom. To, co z tych metod najlepsze tworzy podejście Flip Blended. Celem podejścia Flip Blended jest połączenie dwóch aspektów uczenia się: stacjonarnego (lub online w kontakcie bezpośrednim) oraz zasobów cyfrowych, z którymi studenci  zapoznają się w dogodnym czasie.  Dzięki temu czas  spędzony z wykładowcą (czy to stacjonarnie, czy poprzez platformę komunikacyjną)  jest wykorzystywany do angażowania studentów do praktyki oraz zdobywania interaktywnych doświadczeń. Celem metody Flip Blended jest przeniesienie centrum uwagi z wykładowcy na studenta, który staje się  „odkrywcą wiedzy" wykładowca natomiast w procesie pełni role facylitatora.  Więcej o naszym programie Flip Blended można przeczytać na naszej stronie. Więcej o Flip Blended.

Mając doświadczenie we wdrażaniu tej metody, a także pełne przekonanie o jej skuteczności zarówno w formule edukacji stacjonarnej, jak i zdalnej, zapraszamy Państwa na otwarte szkolenie w formule online.  Szkolenie trwa 32h (2 zjazdy po 2 dni) i kończy się otrzymaniem certyfikatu.  Dostępne terminy:

Program Flip Blended jest również dostępny w formie dedykowanej dla danej Uczelni.

Serdecznie zachęcamy do współpracy, wzięcia udziału w naszych programach, a w razie wszelkich pytań jesteśmy do dyspozycji.

Pozdrawiamy serdecznie

Instytutu Innowacyjnej Edukacji