Studia Podyplomowe

Otwarcie rekrutacji na Studia Podyplomowe w roku akademickim 2020/2021

Szanowni Państwo, ruszyły zapisy na nową edycję Studiów Podyplomowych Rachunkowość i Audyt Wewnętrzny w Jednostkach Sektora Publicznego. Szczegółowe informacje dotyczące procesu rekrutacji są dostępne pod poniższym linkiem:

Od 25 maja br. zajęcia na Studiach Podyplomowych odbywają się zdalnie

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania uczelni przez zawieszenie kształcenia na studiach podyplomowych w siedzibach uczelni wprowadzonym rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 21 maja 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz zarządzeniem nr 35 Rektora Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 25 maja 2020 r. w sprawie prowadzenia zajęć dydaktycznych, weryfikacji osiągniętych efektów uczenia się oraz przeprowadzania egzaminów dyplomowych w terminie do 30 września 2020 r., w Uniwersytecie w Białymstoku zajęcia na Studiach Podyplomowych Rachunkowość i Audyt Wewnętrzny w Jednostkach Sektora Publicznego odbywają się w formie zdalnej. Zajęcia dydaktyczne oraz zaliczenia i egzaminy realizowane są poprzez platformę Microsoft Teams.

Dostęp do platformy Microsoft Teams

Uniwersytet w Białymstoku zapewnia bezpłatny dostęp do platformy MS Teams wszystkim Słuchaczom i Wykładowcom Studiów Podyplomowych Rachunkowość i Audyt Wewnętrzny w Jednostkach Sektora Publicznego.

Dostęp do platformy Teams jest możliwy – po zalogowaniu – z widoku witryny internetowej https://portal.office.com/ lub poprzez aplikację Teams zainstalowaną na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Usługa Microsoft 365, w skład której wchodzi Teams, zawiera również m.in. poszerzony dysk wirtualny OneDrive, Class Notebook, Word, Excel, PowerPoint czy OneNote. Do dyspozycji Słuchaczy i Wykładowców pozostaje również poczta elektroniczna obsługiwana przez Outlook w domenie @student.uwb.edu.pl lub @pracownik.uwb.edu.pl.

W przypadku problemów technicznych związanych z logowaniem lub obsługą Microsoft 365 zapraszamy do kontaktu z Działem Sieci Komputerowych, tel. 85 745 70 92, e-mail: dask@uwb.edu.pl.

Przetwarzanie danych osobowych w związku z kształceniem zdalnym

Inspektor Ochrony Danych Uniwersytetu w Białymstoku informuje o przekazaniu danych osobowych użytkowników usługi Microsoft 365 do Microsoft Corporation.

Przekazanie danych nastąpiło na podstawie umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych zawartej przez Microsoft Corporation z Uniwersytetem w Białymstoku w zakresie niezbędnym do obsługi udostępnionego narzędzia. Dane osobowe użytkowników zostaną wykorzystane przez Microsoft Corporation w celu wywiązania się z zobowiązań związanych ze świadczoną usługą, na zasadach określonych w przepisach prawa oraz regulacjach umownych, w szczególności wspomnianej umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. Usługodawca, tzn. Microsoft Corporation, zapewnia stosowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa danych osobowych. Dane osobowe są przechowywane na terenie Unii Europejskiej. Jednocześnie ze względu na fakt, że Microsoft Corporation jest podmiotem podejmującym działania o zasięgu ogólnoświatowym, dopełniono również wymaganych prawem procedur dotyczących przetwarzania danych poza obszarem EOG, tj. usługodawca zobowiązał się do przestrzegania standardowych klauzul umownych ochrony danych przyjętych przez Komisję Europejską zgodnie z procedurą przewidzianą w RODO.

Szersze informacje na ten temat można uzyskać poprzez kontakt z Inspektorem Ochrony Danych, tel. 85 745 71 76, e-mail: iod@uwb.edu.pl.